Spřátelíš?:)*Click-->Tuuux))*
Reklamy pište sééém..! x))*O živlech - Vzduch

31. prosince 2010 v 14:30 | Elements** |  Tajemství Živlů
O živlech
Živly představují čtyři základní principy projevu energie, které se projevují ve všech oblastech našeho světa. Tyto živly jsou pojmenovány podle materiálních látek, neboť mají podobné vlastnosti, ale s uvedenými látkami nemají nic společného, protože nemají materiální podstatu. Jak bylo řečeno, jedná se pouze o principy.

VZDUCH = myšlení 
Zastupuje plíce, sluch, čich a intelekt. 


Klíčová slova:

Intelektuální 
Zvídavý 
Pojmový 
Syntézující 
Bystrý 
Objektivní 
Nestranný 
Nerealistický 
Nerozhodný 
Povídavý 
Reagující 
Kooperativní 

Vzduch je neviditelný, jemný, lehký jako vánek, má orientaci,vůni a je pohyblivý, příjemný, zázračný, uvolněný, ale i bláznivý. Všeobecně můžeme povědět, že má vztah k mentálnímu myšlení (intelekt) a k inspirování ducha. 
Hlavním rozdílem proti ohni je to, že je téměř nevnímatelný a může mít různý směr pohybu, který určuje směr jeho působení. Právě směr pohybu ho činí zázračným, protože je schopný uspořádat chaos, uskutečnit určité cíle a zprostředkovat informaci. Víme, že koloběh vody v přírodě je řízený vzduchem a uskutečňuje střídání energií vody a ohně. Paradoxní je i to, že představuje nejjemnější, a přece v jistém smyslu nejmocnější živel. Silně podporuje živel vody i živel ohně. 

Vlastnosti živlu vzduchu: 
- lehkost, jemnost, pohyblivost, vyrovnanost, obratnost, půvab 
- komunikativnost, zprostředkovávání informací, potřeba svobody a inspirace 
- povrchnost, stranickost, kariérismus, společenskost a společenské angažování 
- okamžitý rozhled, uvolněnost, operativnost, originalita, pronikavost 
- rafinovanost, lehkomyslnost, drzost, namyšlenost, nemorálnost, nestálost 

Astrologické přiřazení:
Blíženci, Váhy, Vodnář

Blíženci jsou nejvzdušnějším ze vzdušných znamení - nejabstraktnější a nejintelektuálnější, živí se informacemi všeho druhu, jako se pták živí hmyzem, bobulemi a semínky. 
Ve Váhách se vzdušná energie přeměňuje ve vyrovnávání vztahů všeho druhu zvažují, přemýšlejí, uvádějí do vztahu. 
Ve Vodnáři je vzduch nejstabilnější - plodí myšlenky, přeměňuje myšlenky v reálné projekty. 

Chování vzduchu:

Vzduch je prchavý, svobodný, nehmatný. Vzduch neinklinuje k žádnému určitému směru, je ovšem snadné uvést jej do pohybu. Je neuchopitelný, ale stará se o kontakty mezi věcmi, například jako médium přenášející zvukové vlny. 
Vzduch je všude, je pohyblivý, má tendenci se roztahovat a proniknout, kam může. Nevniká však násilím. Nelze ho chytit, uchopit. Nemá žádnou barvu, nevidíme ho, pouze cítíme. Je potřebný k životu. Je symbolem volnosti a lehkosti. 

Lidé vzduchu:

Energie vzduchu je efemérní, v neustálém pohybu, jako vanoucí vítr. Sféra vzduchu je sférou mysli, osvobozené od všech fyzických omezení (představte si, že dovedete létat). Je to nehmotná oblast, kde tvar ještě neexistuje a je pouze "v mysli", nicméně je přesvědčivý. Myšlenky musejí předcházet materializaci. Každá budova na zemi nebyla kdysi ničím víc než jen představou v mysli architekta - pouze pomíjivým nákresem na papíře - předtím, než byla přeměněna v tvrdou realitu kamene, cihel a malty. Vzdušná znamení kladou důraz na teorii a pojmy, což je vede k verbálnímu projevu, obvykle skrze abstraktní diskuse. Vzduch si rád udržuje odstup od "chaotických" lidských emocí, raději o nich mluví, než je prožívá. Vzduch má nejraději jiný vzduch, ale spolu nic neudělají. S ohněm vychází dobře, s vodou hůře, ale přitahuje ho. Země vzduch nudí, nebo vzduch má sklon k nedostatku empatie. 
Člověka s tímto živlem je pohyblivý až roztěkaný, živé inteligence a mnoha zájmů. Chce vše vědět a při všem být. Má dobrou představivost, vnímavost, dovede vymýšlet, snaží se jít nejrychlejší cestou. Má množství cílů, ale často žádný určitý, mění je. Je zvědavý a rád diskutuje. Myšlenka je důležitější než forma, nápad než uskutečnění, teorie je víc než praxe.má nerad důkladné záležitosti a city. Je jako velká plocha - "situace plná možností". 

Podoby vzduchu: 
• Stojatý vzduch - Soudce: neruší, ale může být vydýchaný a těžký. Je neslyšný - dává prostor pro komunikaci. Může se schylovat k bouři - "něco visí ve vzduchu". 
• Vítr - Posel: je rychlý, nespoutaný. Mění podobu. Může být osvěžující i nepříjemný. Přináší rušivé zvuky, ztěžuje komunikaci. 
• Tornádo - Blázen: chaos, nezkrotnost, síla. Nese s sebou změny. Působí zvrat. Boří a ničí vše, co stojí v cestě.

   
použitá literatura: 

Taťána Goesová: ASTROLOGIE A SEBEPOZNÁNÍ 

David Starzyczný: VÝKLAD KARET PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ 

Richard Novotný: ÚVOD DO ASTROLOGIE 

Tracy Marks: HOROSKOP A JEHO SPRÁVNÝ VÝKLAD 

a internet 

Zdroj pro kopírování
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama