Spřátelíš?:)*Click-->Tuuux))*
Reklamy pište sééém..! x))*O živlech - Voda

30. prosince 2010 v 20:12 | Elements** |  Tajemství Živlů
O živlech
Živly představují čtyři základní principy projevu energie, které se projevují ve všech oblastech našeho světa. Tyto živly jsou pojmenovány podle materiálních látek, neboť mají podobné vlastnosti, ale s uvedenými látkami nemají nic společného, protože nemají materiální podstatu. Jak bylo řečeno, jedná se pouze o principy.

VODA = city
Zdravotně zastupuje břicho a chuť.

      

Klíčová slova:

Náladová 
Citlivá 
Zranitelná 
Sentimentální 
Empatická 
Reaktivní 
Závislá 
Vyživující 
Ochranářská 
Tajnůstkářská 
Osobní 
"tekoucí" 
Intuitivní 
Imaginativní 
Pasivní 

Voda je studená, hluboká, pronikavá, čistá, tmavá, citlivá na energii. Paraelou pro živel vody je podvědomí, hluboké, tiché, neprozkoumatelné, ukazuje i aspekty moudrosti. 

Vlastnosti živlu vody:

- zdroj myšlenek, hluboké moudrosti, abstrakce, meditace, jistá pasivita. 
- únik z reality, nepraktičnost, bláznivost, citový a subjektivní pohled na věci 
- zdroj jednoty a čistoty idejí bez rozporů, svatost, skromnost, pronikavost 
- idealizování, perfekcionalismus, empatie, potřeba pochopení a spojitosti 
- orientace na jiné, svědomí, citlivost, sebeobviňování, sklíčenost, nerozhodnost 
- zdroj pokoje, ticha a hudby a lásky, sebeobětování 
- uzavřenost, plachost, poddajnost, postupné změny (promáčení) 
- je zdrojem a nositelkou čistoty a svatosti, očišťování 
- je zdrojem života a hlubokých citů (všechno živé vychází z vody) 
- negativně způsobuje úplný rozklad a zničení, odplavení, burácení 

Astrologické přiřazení:
Rak, Štír, Ryby 
Rak je Matkou nás všech - mateřskou ústupnou, pečující, opatrující, živící - lůnem života samotného. 
Ve Štíru proudí voda v bezedné hloubce - tajemná a naplněná neznámým. Z jejích temných hlubin vystupují podivné bytosti nevědomé duše. 
V Rybách je voda nejvíce ve svém vlastním živlu. Rybám vládne Neptun, vládce moří, a domovem Ryb je říše citu, to nikdy neustávající proudění vnitřního života. 

Chování vody 
voda je plynoucí, intuitivní, imaginativní. Míří vždy dolů a má sklon šířit se vodorovně. Dokáže se snadno přizpůsobit jakékoli formě, potřebuje však k tomu nádobu. Voda proniká látkami a rozpouští je. 
Bez vnějších příčin je v klidu, ale reaguje na sebemenší okolní dění - alespoň zachvěním. Dovede se i rozbouřit a způsobit katastrofy. Je těžká, zná jen jeden směr - dolů. Přitahují ji hloubky, proniká kam může, tlakem. Když nemůže téct, zůstává v klidu, čeká, pak se začne vypařovat a tvoří mraky. Koloběh vody v přírodě je obrazem koloběhu života - bez vody není plodnosti. Ve vodě předměty vidíme zkresleně. Voda nadnáší, avšak brzdí pohyb, tlumí zvuky. S hloubkou roste tlak. Je schopná měnit formu. 
Energie vody plynule proudí a v životě vodních lidí hrají velkou roli různé nepostižitelné věci. 
Lidé vody jsou intuitivní, vnímaví a imaginativní, jsou dokonale naladěni na city - své vlastní i jiných lidí. Vodní znamení mají hluboké city, a jejich citové reakce mohou sahat od krajního soucitu po totální sebelítost. Jsou si jasně vědomi nevědomých duševních pochodů, které ostatním připadají nejasné a podivné. Oni vědí. Odkud toto jejich vědění pramení, možná nevědí - ale důvěřují svým vnuknutím a jednají podle nich, někdy nezávisle na své vůli, v rozporu s obvyklou realitou. Jsou to mystikové a snílkové, jsou ve spojení s hlubšími dimenzemi života, i když toto spojení nemohou dokázat. Plynou jako voda - dovnitř a ven. Jsou ponořeni do hloubky svého nitra, zmítáni neviditelnými proudy sem a tam. Voda táhne k vodě, ale příliš mnoho vody má sklon vytvářet ostrovy - pocity osamocenosti. Voda dobře vychází se zemí, se vzduchem hůře, ale přitahuje ji. Oheň způsobuje, že voda vře, cítí se nepříjemně, ale voda může oheň uhasit. 
Člověka s tímto živlem reprezentuje vášně, náruživosti, touhy a chtíče. Škála od utrpení a sebeobětování až k bláznivému štěstí. Radost i žal. Je schopen proniknout do duše cizích lidí, chápat je a mít s nimi soucit. Nebezpečí závislosti - být nebo nás učinit. Jedná subjektivně, vlastní pravda je závislá na emocích. Také nebezpečí tápání (pára) - únik z reality, snílkovství, drogy. Také však fantazie, sny - umělecká činnost. 

Podoby vody:

• Rybník - Matka: voda je klidná, stálá. Má pevné okraje, je izolována (jako rodina). Hladina je pokojná. 
• Řeka - Dítě (nadšenec): je v pohybu, směřuje od pramene k moři. Napřed jen zurčí a je příjemný, pak nabírá na síle. Vytváří soutoky. Může být dravá. 
• Moře - Fantasta (snílek a badatel): na pobřeží vlídné, průzračné a teplé, v hloubce temnota, chlad a nevyzpytatelnost. Od obzoru k obzoru nic než voda, vše je jen smítkem na hladině. Schopnost tvořit destruktivní vlny.

  
použitá literatura: 

Taťána Goesová: ASTROLOGIE A SEBEPOZNÁNÍ 

David Starzyczný: VÝKLAD KARET PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ 

Richard Novotný: ÚVOD DO ASTROLOGIE 

Tracy Marks: HOROSKOP A JEHO SPRÁVNÝ VÝKLAD 

a internet 

Zdroj pro kopírování
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama